Висновок тестування. Чесно чи?..

Пройдіть тест і отримайте висновок! Такими пропозиціями рясніють мережі. Це справді зручно, on-line тестування з автоматизованим отриманням результату, опису хто ти, який ти, до чого схильний, на кого схожий..

Але на скільки такий опис буде точним? Для прикладу: потрібно пройти тест з 10 запитань. На кожне треба вибрати одну відповідь з 7-ми запропонованих варіантів, тобто, 10 з 70-ти. Підставляємо у калькулятор розрахунку кількості можливих комбінацій. Отримуємо більше 400 млрд. можливих комбінацій. Тобто, навіть для невеликого тесту програма повинна мати банк з 400 млрд різних висновків. Або... Правильно! Або узагальнювати висновки відповідно до якихось критеріїв, наприклад, набраних балів. Це і роблять в абсолютній більшості тестів, записуючи в базу 5 -10 різних текстів з характеристиками особи, відповідно отриманих нею балів при проходженні теста. Тобто, набрав від 1 до 10 балів один текст-результат, від 11 до 20-ти інший, від 21 -го до 30-ти третій і т.д.

Зрозуміло, що це профанація. Але автоматизована. Що й робить цей тест привабливим і "сучасним". Центр ІРУС завжди наголошував, надавати автоматично сформовані висновки особі, яка проходила тестування, можна виключно інформаційно, для зберігання. Професійний Висновок, який має право на використання і застосування за призначенням, повинні готувати виключно фахівці. І що обов'язково, лише ті, які пройшли відповідну підготовку і підтвердили свою спроможність працювати саме з цією тестовою системою.

Підготовка точних і валідних автоматизовано підготовлених висновків тестування якщо і можлива, то лише через залучення потужних систем штучного інтелекту, що призведе до здорожчання таких досліджень до рівня, який виведе продукт зі сфери широкої доступності.

Робота з ІРУС

Замовте вправи, які допоможуть визначити та покращити ваші управлінські навички

Дізнатися більше