Системи потребують системності

Agile, Scrum, Lean, Kanban, Six Sigma, PRINCE2... Ці назви управлінських моделей та фреймворків ще до недавна не сходили зі сторінок популярних і фахових статей про сучасний менеджмент. Кожен менеджер, який поважав себе, мав використовувати ці системи у своїй роботі чи хоча б згадувати у своїх виступах. Не зліченні тренінги обіцяли навчити практичному застосуванню цих над сучасних систем і прийомів управління, які гарантували фантастичні успіхи в проектному менеджменті.

Сьогодні про ці назви майже не згадують. У абсолютній більшості спроби їх використати були провальними, і проектні менеджери повернулись до застосування перевірених роками, звичних і зрозумілих ручних методів управління. Чи справді ці підходи виявилися нікчемними, а діаграми Ганта та кольорові наліпки на панелях не більше ніж модними, ні до чого не придатними іграшками? Ті, хто дійшов такого висновку, так і не спромоглися зрозуміти, що системи працюють виключно у системному полі. Допоки компанія працює безсистемно, доти ніяка система в ній не зможе бути застосована. Гнучкі системи управління, Agile, можуть приносити користь лише у компаніях, які готові до змін, до інновацій, до удосконалень. Scrum та Kanban не дадуть позитиву, доки не буде створена група по контролю за їх затосуванням.

Впровадження системи вже саме по собі є системою. Якщо простіше, у проекті має бути людина, на яку покладена відповідальність за дотриманням вимог методу, який прийнятий до використання у даному проекті. Тобто, має бути контролер-погонич. Інакше "вівці", виконавці, розбредуться. Системна робота це вже сама по собі робота. Вона вимагає від персоналу постійних зусиль, а від менеджерів постійного контролю за її дотриманням.

Застосовуючи будь-які системи, не тільки в проектному менеджменті, маємо створити необхідні організаційні передумови, які зобов'яжуть команду працювати не так як вона звикла, а так як цього вимагає проектний менеджер. Лише такий підхід дозволить отримати результат. Хоча і не завжди)).

Робота з ІРУС

Замовте вправи, які допоможуть визначити та покращити ваші управлінські навички

Дізнатися більше