Менеджмент це філософія

Приходить хлопчина до знаного Майстра і просить навчити його битися. Цей сюжет обіграний у безлічі фільмів про східні єдиноборства. І у кожному фільмі Майстер починає з настанов, які не мають жодного стосунку до поєдинків. Учень має спостерігати за птахами і рахувати скільки з них пролетить зліва-направо, а скільки справа-наліво, годинами переливати воду з однієї діжки у другу малесеньким відерцем, читати незрозумілі тексти і переповідати їх Майстру. Учень не розумів чому його примушують витрачати час на дивні речі замість того, аби відпрацьовувати техніку ударів по супротивнику. Але Майстер робив все правильно. Не можна стати справжнім бійцем, оволодівши лише бойовими техніками. Справжній воїн повинен зрозуміти внутрішню сутність бойового мистецтва, його філософію. Поєдинок це не бійка, це боротьба смислів, розумів, світобачень. Перемагає той, хто мислить краще супротивника, приймає рішення на упередження, бачить наслідки кожного свого руху і кожного свого удару. І лише потім усвідомлено атакує і перемагає.

Те ж саме з менеджментом. Менеджер, керівник, лідер, повинен думати і лише потім діяти. Бачити ситуацію не як завдання для підлеглого. Менеджер має вирахувати як на його наказ відреагує конкретний виконавець, як відреагує колектив, які взаємодії між подіями виникнуть, як наказ і його реалізація вплине на зовнішній простір, зовнішніх агентів, які реакції третіх сторін це викличе...

Менеджменту потрібно навчати не з організації процесів, а з розуміння філософії управління людьми як елементами загальної екосистеми. Психологія людини і групи, соціальна реактивність і рефлексія, ментальність і звичаї спільноти, яка проживає на певній території, особливості віросповідань і багато чого іншого, що може стати вирішальним чинником ефективності управління або катастрофи. Школам лідерства і менеджменту варто починати не зі схем і типів управління, не з примітивних підходів типу success story. Керівника і лідера треба навчити бачення і розуміння, заснованого на відповідальності. І лише потім, коли ви переконалися в тому, що учень здатен цьому навчитися, переходити до технологій.

Робота з ІРУС

Замовте вправи, які допоможуть визначити та покращити ваші управлінські навички

Дізнатися більше