Інновації чи реляції?

У щорічному звіті «Global Innovation Index 2021», який опублікувала Всесвітня організація інтелектуальної власності, Україна посіла 49-те місце серед 132 економік світу. Ми на 37 місці за результатами інноваційної діяльності, але на 76-му за результатами впровадження інновацій. Тобто, генеруємо інновації, які не переростають у реальні результати.

Можемо спостерігати шалений сплеск різноманітних ініціатив, народження численних стартап-проектів. Сторінки в соцмережах рясніють хвалебними дописами про надсучасні новинки. А результатів не бачимо.

Широко відома теорія малих справ стверджує, що багато маленьких справ приведуть до появи справи великої. Цю ідею підхоплюють, розвивають, поширюють. Тисячі тисяч послідовників "з маленького до великого" збирають смиіття у парках і вздовж набережних річок, висаджують дерева і квітники, допомагають бездомним тваринам. Але по короткому часі сміття з'являється знову, деревця і квіточки засихають, а зграї бродячих собак тільки збільшуються, створюючи реальну загрозу для людей.

Чому? Тому, що маленькі програми, не забезпечені системними підтримками, не працюють. З маленького великого не зробиш. Велике можна зробити лише з великого. Потрібні масштабні державні програми, які спрямовані на отримання стратегічного результату. Такі програми повинні мати чіткі плани, очікувані результати, організаційне і ресурсне забезпечення, формати звітності і конкретних виконавців. Фактично, має бути не емоційний, а раціональний управлінський проект з усіма притаманними йому управлінськими атрибутами.

Ми маємо перейти до розумної управлінської моделі інновацій через визначення державних секторальних пріоритетів з масштабною державною їх підтримкою. 

І тут буде дуже корисна модель ІРУС, спрямована на пошук тих, хто має високу вроджену схильність до управлінської діяльності. Масштабні on line селекції за технологією ІРУС дадуть можливість відшукати і забезпечити державною підтримкою тих, хто завтра зможе стати ефективними менеджерами інноваційних процесів та розробок. Без ефективного менеджменту найкращі інновації не дійдуть до практичних реалізацій, залишившись на рівні креслень, розрахунків чи невеличких "одноразових" моделей. 

 

Робота з ІРУС

Замовте вправи, які допоможуть визначити та покращити ваші управлінські навички

Дізнатися більше