Дайте мені посаду!

Бажання отримати посаду і прагнення зробити кар’єру. Ці поняття ідентичні, скаже дехто і помилиться. Насправді, це два принципово різні погляди на самореалізацію у професійній діяльності.

Бажання посади це бачення себе таким, хто у соціальній ієрархії посідає вищу сходинку, ніж ті, хто посадою не наділений. Це бажання давати вказівки, які інші, підлеглі, мають виконувати. Це бажання впливати, контролювати, оцінювати і визначати розмір винагороди за виконану підлеглими роботу відповідно встановлених даною особою оцінок.  Ключовим у бажанні отримати посаду є слово отримати. Не заслужити, не заробити, а саме отримати. Тобто, посада до бажаючого має прийти просто тому, що  він, цей бажаючий, є і він цієї посади бажає.

Зовсім інше смисл вкладений у поняття «прагнення зробити кар’єру».  Ключовим тут є слово зробити, заробити, заслужити, довести своїми знаннями, вміннями, навичками, а головне, результатами, що він, працівник, буде кориснішим для справи, якщо займе певну посаду і отримає можливість організовувати не лише себе, а й інших, підпорядкованих працівників.

Відрізнити бажаючих отримати посаду від тих, хто прагне зробити кар’єру, допоможе відповідна методика системи ІРУС. Алгоритм порівняє дані результатів тестування і вкаже, яке ставлення до службового підвищення демонструє працівник. Якщо в результатах система знайде лише 2 оціночних маркера, працівника цікавить виключно посада. Якщо маркерів буде мінімум 5, а краще 6, людина готова доводити доцільність підвищення щоденною наполегливою працею і її позитивними результатами.   

Робота з ІРУС

Замовте вправи, які допоможуть визначити та покращити ваші управлінські навички

Дізнатися більше